Krakowiak Nieklarowny, czyli konkurencja dla Ciechana

Na warsztat wziąłem kolejną nowość na polskim rynku. Tym razem, to Browar Południe (wcześniej GAB) wypuścił coś innego niż zwykły jasny lager. Tak oto mamy możliwość skosztowania Krakowiaka Nieklarownego. Czy piwo te będzie mocną konkurencją dla Ciechana Lagerowego? Czy Browar Południe planuje uraczyć Nas jeszcze czymś innym? Zapraszam do lektury!!!

W zeszłym roku Browar GAB zmienił właścicieli i przeistoczył się w Browar Południe. Poszukiwania inwestorów trwały 3 lata. W międzyczasie budynek wydzierżawiono dla Browaru Konstancin, który warzył tam swoje Jasne Pełne, Mocne i Pszeniczne. Wraz z nowymi sternikami portfolio zakładu trochę się zmieniło. Dzisiaj jesteśmy świadkami kolejnej takiej sytuacji. Krakowiak Nieklarowny to „piwo jasne naturalnie mętne wielosłodowe”. Zawartość alkoholu to 6%, a ekstrakt oscyluje na poziomie 12%. Pierwszy rzut oka na etykietę i na myśl przyszło mi jedno… Krakowski Kredens. Może to przypadek, ale znając „kreatywność” niektórych grafików mam co do tego wątpliwości. Nazwa, kolorystyka, rysunek… Na kontrze jakiś bełkot o hołdach, galicyjskich tradycjach i wzmianka o „użyciu słynnego polskiego chmielu Marinka”. Zawsze wydawało mi się, że to Marynka, ale może o czymś nie wiem? Cały tekst napisany cudownie małą czcionką, rodem z gimnazjalnej ściągi. Pomijając to wszystko, przyznaję, że kompozycja bardzo mi się podoba. Do tego fajna zawieszka na fajnym sznurku.Po przelaniu zawartości do szklanki, oczom ukazuje się duża, gęsta, sztywna, i oblepiająca szkło piana. Jednym słowem cudna. Kolor jest złocisty, lekko pomarańczowy, mętny. Na razie wszystko w porządku.Aromat głównie słodowo-chmielowy, lekko chlebowy. Trochę rozczarowuje, ponieważ jest mało intensywny. W smaku odnajdziemy słodowość wymieszaną z lekko kwaskowatymi nutami. W tle pojawiają się akcenty słonecznikowe i piwniczne. Na finiszu trawiasta, chmielowa goryczka. Całość średnio treściwa, ale wysokie wysycenie sprawia, że piwo mocno zapełnia żołądek.

Podsumowując, Krakowiak Nieklarowny to bardzo smaczne piwo. Spokojnie może stanąć obok Ciechana Lagerowego i z nim konkurować. Szkoda jednak, że cenowo wypada od niego trochę gorzej. Mam nadzieję, że całość zostanie trochę dopieszczona i powstanie z tego coś więcej, aniżeli „tylko” dobre piwo. Polecam!!! Teraz pozostaje tylko oczekiwać na kolejne nowości z Browaru Południe: Krakowiak Miodowy i Krakowiak Miód-Malina!!!

Piwo do nabycia w sklepie Rodzinka-Bis w Warszawie, na ul. Pejzażowej 2 lok.U-2!!!

7 thoughts on “Krakowiak Nieklarowny, czyli konkurencja dla Ciechana

 1. Pingback: Łomża Export Niefiltrowane, czyli jak kopiować mniejszych | Smak piwa

 2. Pingback: Co nowego Nas czeka? | Smak piwa

 3. Dobre, chociaż mogło by być bardziej treściwe. Na kontrze jest już Marynka (zapewne dział marketingu czyta Twój blog :))

 4. Pingback: Krakowiak Miód-Malina, czyli aromatyzowany mix | Smak Piwa

 5. Piwo muszę przyznać całkiem smaczne, a nawet bardzo smaczne.
  W dniu pisania tego komentarza na kontrze żadnych wzmianek o Marynkach, a co do producenta to:
  „Piwo uwarzono, fermentowano, leżakowano i rozlano kontraktowo w Browarze Pilsweizer Industries S.A. w Grybowie prze piwowarów domowych”
  Dystrybucja Krakowski Skład Alkoholi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s