Krakowiak Miód-Malina, czyli aromatyzowany mix

Okres wysokich temperatur dobiega końca, więc już chyba nikt nie „zaskoczy” Nas owocowymi wariantami swoich piw. Na zakończenie tego jakże tragicznego dla piwoszy trendu, postanowiłem sięgnąć po ostatnią pozycję z serii Krakowiak. Po Nieklarownym i Miodowym przyszedł czas na Miód-Malina. Jak wygląda te słodkie z definicji zestawienie? Czy wreszcie trafiłem na coś sensownego? Czy może też koszmar trwa nadal? Zapraszam do lektury!!!

Browar Południe, z którego pochodzi dzisiejsze piwo to zakład powstały w miejsce Browaru GAB. Transformacje te pociągnęły za sobą również pewne zmiany w porfolio. Według mnie wyszły one na plus i wprowadziły sporo świeżości do całej oferty. Chyba najciekawszym ruchem było wprowadzenie Krakowiaka Nieklarownego, który okazał się bardzo dobrym piwem. Jednak szefostwo z Wąsosza nie ustrzegło się przed wprowadzeniem „obowiązkowej” dla każdego opcji, czyli wersji miodowej. Mało tego, proponują Oni również wariant miodowo-malinowy… No, ale na starcie otrzymują u mnie kredyt zaufania. Zobaczmy czy słusznie. Krakowiak Miód-Malina zawiera  5,7% alkoholu i charakteryzuje się ekstraktem na poziomie 12%. Kwestię etykiety poruszałem już przy recenzji Nieklarownego. Pomijając już tę inspirację Krakowskim Kredensem, ponownie muszę przyznać, że grafika to mocna strona tego piwa.Przelewam do szklanki. Drobnoziarnista i trwała piana urosła do średniej wielkości. Kolor jest różowy, mętny.

Koniec koszmaru? Zapach to przede wszystkim tytułowy miód i malina, z przewagą tych drugich. Oznak piwa nie wyczuwam. W smaku delikatna baza słodowa przykrywana jest przez, dominujące w aromacie, malinowe akcenty. Za nimi ukrywają się miodowe nuty, które współgrają ze stosunkowo cierpką goryczką. Całość wydaje się naturalna, ale trochę zbyt słodka. Wysycenie na poziomie średnim.

Podsumowując, Krakowiak Miód-Malina to całkiem sympatyczne, jak na polskie standardy, piwo smakowe. Biorąc pod uwagę poziom innych wynalazków, to propozycja Browaru Południe naprawdę przedstawia się bardzo dobrze. Najważniejsze, że wszystko smakuje całkiem naturalnie i nie ma nic wspólnego z dziedziną chemii.

 Piwo do nabycia w sklepie Rodzinka-Bis w Warszawie, na ul. Pejzażowej 2 lok.U-2!!

1 thought on “Krakowiak Miód-Malina, czyli aromatyzowany mix

  1. Piłem nie raz , i jest to piwo do którego chętnie wracam , a moja małżonka wprost je uwielbia – za każdym razem jak jadę do Rodzinka-Bis , to muszę jej co najmniej 2 kupić .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s