St.Georgen Bräu Doppelbock Dunkel, czyli niewyraźny kozioł

Pomimo, że nie lubię zbliżającej się pory roku, to ma ona jedną niepodważalną zaletę. Jaką? Przez przynajmniej pół roku żaden browar nie powinien zaoferować Nam owocowych wynalazków. Dzieje się tak, ponieważ temperatura na zewnątrz coraz bardziej sprzyja piwom ciemniejszym i mocniejszym. Dzisiejszy chłodny wieczór ma mi umilić Doppelbock Dunkel z St.Georgen Bräu. Czy ten koźlak dubeltowy spełnił oczekiwania? Zapraszam do lektury!!!

St. Georgen Bräu to browar położony w miasteczku Buttenheim, zlokalizowanym niecałe 15 kilometrów od Bambergu. Zakład ten założono w 1624 roku, czyli prawie 400 lat temu. Dzisiaj interes rodziny Modschiedler to dosyć duży, prężnie funkcjonujący i ciągle rozwijający się browar. Pomimo tego, że pod tą niemiecką marką warzone jest kilka piw,to największą dumą St.Georgen Bräu jest Kellerbier. To właśnie ta pozycja jest najczęściej spotykana w polskich sklepach. Mi udało się zakupić coś mocniejszego, a konkretnie Doppelbock Dunkel, czyli podwójnego koźlaka. Zawiera on 7,3% alkoholu, a ekstrakt pozostaje tajemnicą. Etykieta jest schludna, poprawna, ale bez jakichkolwiek fajerwerków.Otwieram. Przy nalewaniu piana rośnie do naprawdę sporych rozmiarów. Ponadto jest gęsta, kremowa, trwała i ciągle ucieka z butelki. Kolor to ciemnobrązowy odcień, pod światło wiśniowy.Piana narobiła mi apetytu. Zapach jest intensywny. Czuć słód, karmel, śliwki i orzechy. W smaku odnajdziemy sporą słodowość, która wymieszana jest z karmelem. Dalej mamy suszone owoce (śliwki i wiśnie). Występują one w słodko-kwaśnym wydaniu. W tle winne akcenty z odrobiną orzechów. Na finiszu lekko przypalana, alkoholowa goryczka. Całość lekka, bez należytej treści. Wysycenie na poziomie średnim.

Podsumowując, St.Georgen Bräu Doppelbock Dunkel to w miarę udany koźlak dubeltowy. Odnajdziemy w nim wszystko co być powinno, ale niestety brak podbudowy sprawia, że nie smakuje to tak, jak należy. Niedociągnięcia w treści mocno dają się we znaki.  Piwo wiele na tym traci. Szkoda, bo posiada ono całkiem ciekawy bukiet.

Piwo do nabycia w sklepie Rodzinka-Bis w Warszawie, na ul. Pejzażowej 2 lok.U-2!!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s