Bavaria Wit, czyli bezalkoholowy witbier

Wysoka temperatura potrafi dać się we znaki. Jednak na sklepowych półkach ciężko odnaleźć piwa, które będą idealnie gasić pragnienie. Kierowcy i rowerzyści mogą już w ogóle zapomnieć o takich udogodnieniach. Wszystko co według producentów „orzeźwia”, zawiera w okolicach 1-2,5% alkoholu. Czy istnieje coś o mniejszej liczbie procentów? Czy kierujący pojazdy muszą ograniczać się do wody z cytryną? Zapraszam do lektury!!!

Polski kierowca ma zawsze pod górkę. Paliwo niezbyt tanie, ulice wyglądają jak szwajcarski ser, a kiedy wybiera się na grilla do znajomych, nie znajdzie w sklepie piwa bezalkoholowego. Polskie browary oferują jedynie niskoalkoholowe produkty. Idealną propozycją jest Krzepiak od Ciechana, ale on nie jest szeroko dostępny. Warka RadlerLech Shandy i Perła Summer zawierają ponad 2% alkoholu, więc też odpadają. Co zatem zrobić? W większości hipermarketów można znaleźć holenderski wyrób – Bavaria Wit. W kontekście dzisiejszych rozważań, najważniejszą sprawą jest oczywiście zawartość alkoholu, czyli 0,0%. Wszystko to znajduje się w małej i ładnie wyrzeźbionej butelce 0,33 litra. Do szaty graficznej nie można się przyczepić.Pssst….. Przy nalewaniu piana rośnie do średniej wysokości. Pomimo, że jest gęsta to szybko opada do minimum. Trochę mizernie. Kolor to mętny, bladożółty odcień.Przechodzę dalej. Zapach to wyraźne cytrusy, lekka ziołowość oraz mdłe i przegniłe brzoskwinie. Przypominają trochę woń taniej oranżady. W smaku odnajdziemy delikatną słodowość, która szybko zanika na rzecz minimalnych cytrusów. Dopełniane są one przez mdłą owocowość, dającej posmak gumy balonowej. Na końcu czeka delikatny kwasek. Goryczki i kolendry nie odnotowałem. Wysycenie na poziomie średnim.

Podsumowując, Bavaria Wit to rozczarowujący bezalkoholowy witbier. Liczyłem na atrakcyjny zamiennik wszelkiego rodzaju ugaszaczy pragnienia, ale nie jestem do końca zadowolony. Piwo te na pewno wygrywa z niskoalkoholowymi propozycjami od koncernów. Atutem jest to, że swoją ceną konkuruje ze wszystkimi 0,5l napojami gazowanymi, które nie pomagają na takie upały. Jednak mimo wszystko przegrywa z zimną wodą i cytryną, które będę wybierał podczas zmotoryzowanych wypadów.

4 thoughts on “Bavaria Wit, czyli bezalkoholowy witbier

  1. Bez przesady, 1% alkoholu może mieć i sok owocowy, po puszcze napoju 2%-owego raczej 0,2 promila się nie ma. A piwo poniżej 1% dobrze zrobić to nie lada wyzwanie. Czeski Bernard należy do nielicznych którzy potrafią.

  2. Może cię to zainteresuje, właśnie natrafiłem w trakcie poszukiwań bezalkoholowych piw 🙂

    ***********************

  3. Polecam Noteckie Bezalkoholowe z Browaru Czarnków, zaw.alkoholu poniżej 0,5%, naturalnie warzone bez polepszaczy smakowych i konserwantów 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s