Paulaner Hefe-Weißiber, czyli najpopularniejsza pszenica

Dzisiaj parę słów o prawdopodobnie najlepiej rozpoznawanym piwie pszenicznym na świecie. O czym mowa? Oto Paulaner Hefe-Weißiber. W Polsce nie ma problemu z jego zakupem. Jest po prostu wszędzie. Od stacji benzynowych, na małych marketach kończąc. Czy pszenica z koncernu może być dobra? Czy Polacy mają jeszcze sporo do nauki w kwestii warzenia pszenicy? Zapraszam do lektury!!!

W związku z tym, że niedawno w Naszych Lidlach zagościł tydzień niemiecki, postanowiłem wybrać się na przegląd piw. Na półkach oczywiście znalazł się Paulaner, którego wybrałem z sentymentu. To właśnie od niego zaczynałem poznawanie weizenów. Teraz pora na powrót do przeszłości. Piwo zawiera 5,5% alkoholu i może pochwalić się ekstraktem sięgającym 12,5%. Etykieta bardzo sympatyczna. Widać, że jest dopracowana, kolory są dobrze skomponowane, na dole widnieje piwna biesiada. Po prostu ładnie i elegancko.Przelewam. Spodziewam się pokaźnej piany, ale tutaj otrzymuję jedynie średnią i nietrwałą. Trochę rozczarowująca jak na pszenicę. Kolor jest pomarańczowy, mętny, prawidłowy.Przechodzę do następnej części. W zapachu mamy wyraźne banany i drożdże. Smak? Od początku kubki smakowe atakowane są przez intensywne banany. Dalej pojawiają się goździki i nuty drożdżowe. W tle wyczuwalna delikatna kwaskowatość. Na finiszu czeka lekka goryczka. Całość wyraźna i zarazem łagodna. Mimo wszystko brakuje mi treści. Wysycenie dosyć wysokie.

Podsumowując, Paulaner Hefe-Weißiber to bardzo poprawna pszenica. Tak poprawna, że aż nudna. Jest tutaj wszystko, co w pszenicy być powinno. Jednak niczym nie zaskakuje, ani niczym nie porusza. Jeśli ktoś kupi, na pewno do tego gatunku się nie zrazi. Jednak też na pewno się w nim nie zakocha. Ja wolę ryzykować i próbować innych, mniej dostępnych weizenów. Czasami można się naciąć, ale warto, bo potrafią trafić się prawdziwe „rodzynki”.

1 thought on “Paulaner Hefe-Weißiber, czyli najpopularniejsza pszenica

  1. Pingback: Ciechan Pszeniczne, czyli druga młodość | Smak Piwa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s