Irlandzkie Mocne, czyli Krajan powrócił

Dzisiaj na stole ląduje Irlandzkie Mocne . Tak… Te Irlandzkie Mocne, z nieczynnego do niedawno Browaru Krajan. Zakład wznowił produkcję i powrócił ze swoimi produktami na rynek. Niegdyś smaczne i chwalone piwo, odchodziło w raczej niechlubnej formie. W sumie podobnie jak inne produkty z Nakła. Jak jest dzisiaj? Czy Irlandzkie Mocne nawiązuje smakiem do swoich najlepszych lat? Zapraszam do lektury!!!

Jak już wspomniałem, Browar Krajan pojawił się znowu na polskim rynku. Jakiś czas temu, sentencja – „warz dobre piwo, lub giń!”, okazała się dla zakładu z Nakła bardzo brutalna. No, ale dzisiaj ich butelki znowu stoją na sklepowych półkach, więc chyba to koniec problemów… Irlandzkie Mocne, czyli ciemne piwo o 6%-owej zawartości alkoholu i 14% ekstraktu.  Etykieta jest trochę dziwna. Jakiś siedzący żołnierz, który jednak bardziej kojarzy mi się z angielską armią. Do tego typowo irlandzka kolorystyka, czyli… czerwień. Pomijając te kwestie, trzeba przyznać, że grafika przynajmniej wyróżnia się na sklepowych półkach. Po przelaniu zawartości do szklanki, oczom ukazuje się średnia, szybko opadająca, piana. Była ona obecna do końca w postaci 1-centymetrowego kożucha. Kolor  to dosyć ładny odcień ciemnowiśniowy.Zapach niestety nie powala swoim bogactwem. Poczujemy tu karmel i… nic więcej. Zaczynam obawiać się co mnie zaraz czeka. W smaku prym wiedzie mdła słodowość. Dalej sporo karmelu, trochę kwaskowatości i nieprzyjemna, tępa słodycz. Goryczka niewielka. Średnie wysycenie jakoś ratuje całość.

Podsumowanie? Irlandzkie Mocne po powrocie nie smakuje tak jak kiedyś. Słodycz, która była niegdyś ciekawa i intrygująca, zamieniła się w mdłą słodkawość. Piwo jest teraz mniej pijalne i w dodatku droższe. Ciekawe jak reszta produktów Krajana… Obawiam się jednak, że ktoś nie wyciągnął lekcji z własnej historii…

Piwo do nabycia w sklepie Rodzinka-Bis w Warszawie, na ul. Pejzażowej 2 lok.U-2!!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s