Lwówek Belg, czyli kolejna nowość z Lwówka Śląskiego

Lwówek Belg 1Druga z obiecanych ostatnio nowości. Tym razem zostaliśmy zaskoczeni piwem typu ale. Lwówek Belg został wprowadzony po cichu, bez żadnych hucznych zapowiedzi. Trochę dziwne, biorąc pod uwagę, że nie jest to kolejny lager. Czy należało zrobić  wokół niego większy szum? Czy Belg jest równie udanym i ciekawym debiutem jak Wrocławskie? Zapraszam do lektury!!!

Jak już wspomniałem, Lwówek Belg to druga z nowości od Pana Marka Jakubiaka. Po leciutkiej 10-tce, pora na „piwo typu ale warzone w oparciu o wzorce belgijskie”.  Po Brackim Pale Ale Belgijskim, Corneliusu Ale Ale, zostało Nam już tylko Zawiercie Bursztynowe. Dlatego jestem bardzo ciekawy co mnie czeka. Przejdźmy zatem do sedna. Opisywane piwo jest nieutrwalone, zawiera 5,7% alkoholu oraz 13% ekstraktu. Etykieta typowa dla Lwówka Śląskiego. Z tym, że ta jest najlepsza!!! Podoba mi się bardzo fajna kompozycja kolorów. Co do nazwy – jest Książęcy, Ratuszowy (był Piastowski), aż tu nagle Belg. No, ale może następne piwa również podążą „nieprzymiotnikową drogą”?Lwówek Belg 2Jak wygląda zawartość? Piana jest gęsta, średniej wielkości, ładnie oblepiająca szkło. Kolor to odcień miedziano-bursztynowy.Lwówek Belg 3Zapach? Średnio intensywny – słód, owoce i trawa. W smaku jest… bardzo ciekawie. Przede wszystkim pyszna słodowość wymieszana z wyraźnymi owocami. Jednak trochę tu za dużo słodyczy. W tle trawiaste nuty i… dziwnie pusta końcówka, która nie oferuje nic poza sporą, chmielową goryczką. Wysycenie na poziomie średnim (może odrobinkę za wysokie). Wszystko sprawia wrażenie przemyślanego i ułożonego. Smaczne!!!

Podsumowując, Lwówek Belg to kolejna udana premiera z Dolnego Śląska!!! Wreszcie jakiś odmienny styl!!! Dopiero początek roku, a jesteśmy bardzo pozytywnie zaskakiwani. Więcej takich niespodzianek!!! Może doczekamy się jakiś niuansów z Ciechana?

Piwo do nabycia w sklepie Rodzinka-Bis w Warszawie, na ul. Pejzażowej 2 lok.U-2!!

Reklamy

6 thoughts on “Lwówek Belg, czyli kolejna nowość z Lwówka Śląskiego

  1. Pingback: Altbier z Jabłonowa, czyli piwo według receptury piwowara domowego | Smak piwa

  2. Pingback: Lwówek Koźlik, czyli niekoźlak? | Smak piwa

  3. Pingback: Wrocławskie, czyli piwo dla Wrocławia | Smak piwa

  4. Pingback: Co nowego Nas czeka? | Smak piwa

  5. Pingback: Lwówek Wiedeński, czyli lager jak w Wiedniu | Smak Piwa

  6. Pingback: Lwówek Malinowe, czyli malina w piwie | Smak Piwa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s