Wrocławskie, czyli piwo dla Wrocławia

Polacy doczekali się wreszcie lekkiej 10-tki!!! Piwo jest jedną z nowości Browaru Lwówek Śląski. Pan Marek Jakubiak postanowił zaskoczyć wszystkich dwoma nowymi produktami – Wrocławskie oraz Lwówek Belg (szerszy opis pojawi się w następnej recenzji). Czy Wrocławianie mogą cieszyć się, że te piwo zostało im dedykowane? Czy w końcu wszyscy zainteresowani taką „wagą” dostali to, na co czekali? Zapraszam do lektury!!!

W roku 2009, Browar Lwówek Śląski został zakupiony przez Pana Marka Jakubiaka,  czyli człowieka odpowiedzialnego za sukces Ciechana. Oznaczało to, że na Dolnym Śląsku rozpocznie się warzenie „pełną parą”. Remonty, modernizacje, wymiana urządzeń i start w 2010 roku. Po Lwówku Książecym i Lwówku Piastowskim / Ratuszowym pora na kolejne jasne – Wrocławskie, już bez Lwówka w nazwie. Piwo charakteryzuje się następującymi parametrami: 4,2% alkoholu i 10% ekstraktu. Etykieta? Jest ładnie zielono, jest rysunek Wrocławia, jest napis – „piwo warzymy dla Was”, jest zaznaczone, że to 10-tka, ale… mi się nie podoba.Po przelaniu do szklanki, oczom ukazuje się niewielka i szybko opadająca piana. Jednak bardzo ładnie oblepia ona szkło. Kolor jest jasny, słomkowy, odpowiedni dla piwa o takich parametrach.Zapach to niezbyt intensywna nuta słodowa z domieszką trawy. W smaku odnajdziemy delikatną słodowość, po której następuje dosyć silna metaliczność. W tle wyczuwalne akcenty chlebowe. Na finiszu sympatyczna, chmielowa goryczka. Całość lekka, niewodnista, zaskakująco treściwa jak na ten ekstrakt.

Podsumowując, Wrocławskie jest bardzo smacznym i sympatycznym piwem. Od dawna czekałem na porządną 10-tkę i nie zawiodłem się!!! Do czeskich odpowiedników trochę jednak mu brakuje, ale i tak jest dobrze. Niska cena powoduje, że Wrocławskie może stać się hitem wśród tamtejszych studentów.

Piwo do nabycia w sklepie Rodzinka-Bis w Warszawie, na ul. Pejzażowej 2 lok.U-2!!

14 thoughts on “Wrocławskie, czyli piwo dla Wrocławia

  1. Pingback: Lwówek Belg, czyli kolejna nowość z Lwówka Śląskiego | Smak piwa

  2. Pingback: Altbier z Jabłonowa, czyli piwo według receptury piwowara domowego | Smak piwa

  3. Pingback: Lwówek Koźlik, czyli niekoźlak? | Smak piwa

  4. Pingback: Co nowego Nas czeka? | Smak piwa

  5. Pingback: Kormoran Olsztyńskie, czyli jak odrestaurować kultowe piwo | Smak Piwa

  6. Pingback: Lwówek Wiedeński, czyli lager jak w Wiedniu | Smak Piwa

  7. Pingback: Lwówek Malinowe, czyli malina w piwie | Smak Piwa

  8. Pingback: Manufakturowy Pils, czyli tanio i dobrze | Smak Piwa

  9. Jako wrocławski student chciałem, z opóźnieniem, ale zawsze, podziękować autorowi tego bloga, ponieważ to dzięki niemu w wakacje odkryłem to smaczne i tanie piwo 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s