Pożegnanie ze Złotym Smokiem

Dzisiaj zamykam temat Smoków. Ostatni z przedstawicieli serii, czyli Złoty Smok zdecyduje o końcowym wyniku mojej „potyczki”. Do tej pory z twarzą pożegnał się Czerwony i Srebrny. Z kolei Czarny poległ i jednak rozczarował. Jak będzie wyglądał ostateczny „rozrachunek”? Czy ta degustacja sprawi, że ogólne wspomnienia po Smokach będą pozytywne? Zapraszam do lektury!!!

To już czwarta recenzja na temat Smoków, więc nie będę długo się rozpisywał, powielając te same informacje. Powody wycofania i przemyślenia odnośnie tej sytuacji można odnaleźć w poprzednich notkach. Także krótko i na temat. Złoty Smok to piwo marcowe. Parametry: 5,8% alkoholu i 12,2% ekstraktu. Etykieta typowa dla całej serii. Tym razem w kolorystyce zgodnej z nazwą piwa.Po opróżnieniu butelki, oczom ukazuje się drobnoziarnista, średniej wielkości piana. Opadła tak szybko, jak się pojawiła. Kolor poprawny – herbaciany, lekko bursztynowy. Takiego właśnie oczekiwałem.Czas na odrobinę przyjemności (?). W zapachu odnajdziemy słód, karmel, chmiel i lekkie warzywa. Jak przedstawia się smak? Tu prym wiedzie duża słodowość,  po której następuje karmel. Jednak jest on sukcesywnie zakłócany przez DMS (warzywa). Na końcu nieprzyjemnie kwaskowata goryczka i ogólnie wodnisty finisz. Średnie wysycenie jako tako ratuje piwo.

Podsumowanie? Złoty Smok jest najsłabszy piwem z całej serii. Niestety ostatnie z pożegnań nie było nadzwyczajne. Lista wad jest dłuższa niż lista zalet. Za nim na pewno nie będę tęsknił.

Szkoda, że w ogólnym rozrachunku, cała historia zakończyła się wynikiem 2:2. Przed rozpoczęciem  „żegnania” miałem nadzieję na finalne poczucie lekkiego smutku, ale nierównomierność w smakach piw zweryfikowała wszystkie emocje. Smoczy rozdział został oficjalnie zamknięty!!!

Reklamy

2 thoughts on “Pożegnanie ze Złotym Smokiem

  1. Pingback: Miłosław Marcowe, czyli następca Złotego Smoka | Smak Piwa

  2. Pingback: Podsumowanie piwnego roku 2012 | Smak Piwa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s