Jagiełło Pomelo, czy Pomyłka Jagiełły?

Dzisiaj przyszedł czas na piwo z Browaru Jagiełło. Od pewnego czasu w zakładzie tym powstają coraz to dziwniejsze „wynalazki”. Zaczęło się od Magnusów: Czekoladowy, Wiśniowy, Żurawinowy, Śliwkowy, Rumowy, Black (toffi). W między czasie do tego grona dołączyły „zwykłe”: Miodowe, Cytrynowe i opisywane Pomelo. Tyle smaków, że można się pogubić. Czy browar zmierza w dobrym kierunku? Czy Jagiełło Pomelo ma coś wspólnego z pomelo?  Zapraszam do lektury!!!


Browar Jagiełło zmienił całkowicie strategię. Kierownictwo skupiło się na smakowych, „wynalazkach”, które niestety nie powalają swoim smakiem. Gdzie się podziały Ich pozostałe produkty: Specjal, Mocne, Light, Origo, Gulden? W sklepach nie ma, na stronie internetowej też próżno szukać. Nawet Lipcowe, które było rewelacyjne, obecnie jest cieniem samego siebie. No, ale dzisiaj mowa o Pomelo.  Jest to jasne, aromatyzowane piwo. Zawiera ono 5,3% alkoholu, a ekstraktu niestety nie ujawniono.  Wszystko kryje się w małe butelce typu „granat” o pojemności 330 ml. Osobiście bardzo je lubię. Etykieta nie zaskakuje – źle przyklejona, odpadająca i brzydka. Browar Jagiełło przyzwyczaił Nas do banalnej grafiki, prawdopodobnie robionej „na kolanie”.Zatem jak prezentuje się zawartość? Po przelaniu do szklanki pojawiła się minimalna piana. Jednak szybko zniknęła. Na szczęście udało mi się zrobić zdjęcia. Kolor to mieszanka pomarańczy z cytryną. W środku pływało pełno farfocli, ale zgodnie z tym co widnieje na etykiecie, piwo jest nieklarowne.Zapach nieprzyjemny, sztucznie cytrusowy. W smaku odnajdziemy lekką słodowość, która przykrywana jest jednak przez mdły aromat czegoś, co ma przypominać pomelo. Później do głosu dochodzi dziwnie gorzka nuta. Końcówka pozostawia metaliczny posmak. Goryczki nie odnotowałem. Całość ledwo wypijalna.

Podsumowanie? Jagiełło Pomelo to upłynniona tragedia!!! Niestety, ale w żadnym stopniu nie przypomina smaku owoca, który ma imitować. Nikomu nie polecam!!! Browar Jagiełło zmierza w bardzo złym kierunku!!! Ciekawe i dosyć dobre piwa zaczęto zastępować dziwnymi „wynalazkami”…

Piwo do nabycia w sklepie Rodzinka-Bis w Warszawie, na ul. Pejzażowej 2 lok.U-2!!

3 thoughts on “Jagiełło Pomelo, czy Pomyłka Jagiełły?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s