Jurajskie Pils, czyli waga lekka

Po udanej premierze trzech przełomowych dla Browaru na Jurze piw (Bursztynowe, Czekoladowe, Jasne Pełne), przyszedł czas na kolejne wypusty. Jednym z nich jest Jurajskie Pils. Prawdopodobnie marki Boner i Tager odchodzą w zapomnienie na rzecz serii Jurajskie. Czy rozpoczęcie warzenia czegoś ciekawszego, ujednolicenie grafiki wszystkich produktów i współpraca z PINTĄ oznacza zmianę poglądów w Zawierciu? Zapraszam do lektury!!!


Jak już wspomniałem, Jurajskie to nowa seria Browaru na Jurze. Kolejne po Pilsie, czyli Mocne, zostanie opisane za jakiś czas. Według mnie, nowa marka sygnalizuje zmianę strategii w Zawierciu. Jak będzie? Zobaczymy. Opisywane piwo charakteryzuje się 4% zawartością alkoholu i 9% ekstraktem. Etykieta to nawiązanie do nowego typu grafiki Browaru na Jurze. W mojej ocenie jest ona mocno poprawna, ale jednak dolne napisy pozostają nadal mało czytelne. Jak przedstawia się w szklance? Piana niewielka, dziurawa i krótkotrwała. Z kolorem już lepiej. Jasny, słomkowy, czyli prawidłowy w odniesieniu do parametrów.
Zapach nie powala złożonością. Słód i kwiatowość to jedyne co w nim odnajdziemy. W smaku czuć przyjemna słodowość i piwniczne nuty. Finisz to stosunkowo spora goryczka. Całość dosyć lekka, orzeźwiająca i zaskakująco treściwa, jak na tak niski ekstrakt. Wysycenie trochę za słabe – ewidentnie do poprawy!!!

Podsumowując, Jurajskie Pils to idealne piwo na lato. Lekko „wchodzący” i niezapychający trunek to z pewnością atuty podczas upałów, więc piwo te powinno znaleźć swoich zwolenników w tymże okresie. Na dzisiejszą pogodę może niezbyt idealne, ale jego czas nadejdzie wraz ze wzrostem temperatury.

Piwo do nabycia w sklepie Rodzinka-Bis w Warszawie, na ul. Pejzażowej 2 lok.U-2!!

4 thoughts on “Jurajskie Pils, czyli waga lekka

  1. Pingback: PINTA Imperium Atakuje, czyli chmielu co niemiara | Smak Piwa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s