Komes Porter, czyli duma Miłosławia

Komes 1Za oknem potężne mrozy. Niskie temperatury wymuszają na Nas chęć ogrzania się. Dlatego też sięgamy coraz częściej po piwa mocniejsze i ciemniejsze. Na szczęście polskie browary oferują szeroki wybór takich napitków. Cieszy również fakt, że większość rodzimych porterów jest bardzo smaczna. Dzisiejszego wieczora, mój wybór padł na wytwór Fortuny – Komes Porter. Czy nadal należy on do czołówki polskich porterów? Zapraszam do lektury!!!


Nowe kierownictwo Fortuny robi porządki. Smoki odchodzą w zapomnienie, a o Komesie na razie cicho. To bardzo dobrze, bo takie zagranie wywołałoby ogromne oburzenie ze strony piwoszy. Przejdźmy jednak do opisu. Etykieta utrzymana jest w klimacie kojarzącym się z gatunkiem piwa. Prosta, minimalistyczna, przy tym elegancka. Jeden z lepszych polskich porterów zawiera 9% alkoholu, a jego ekstrakt to 21%.Komes 2Pssst… Zawartość butelki ląduje w szklance. Piana średniej wielkości, gęsta, kremowa, ładnie oblepiająca szkło. Kolor to piękna, smolista czerń, pod światło mieniąca się na wiśniowo.Komes 3Zapach piwa jest rewelacyjny. Intensywna kawa, dużo czekolady, orzechy, paloność. W smaku jest równie dobrze. Mnóstwo kawy i gorzkiej czekolady, dalej akcenty orzechowe, w tle wiśnie. Całość mocno przypalana, dopełniona nutami alkoholowymi, a na finiszu goryczka od nich pochodząca. Treściwe, gęste, rewelacyjne!!! Wysycenie na poziomie średnim.

Podsumowanie? Jak już wspomniałem, ewentualna decyzja o wycofaniu Komesa będzie samobójem ze strony kierownictwa Fortuny. Smoki jakie były, takie były, ale porter jest po prostu rewelacyjny!!! Przeleżakowany, czy też „w dacie”, przebija niektórych konkurentów o lata świetlne!!! Z pewnością jest to polska czołówka.

Piwo do nabycia w sklepie Rodzinka-Bis w Warszawie, na ul. Pejzażowej 2 lok.U-2!!!

6 thoughts on “Komes Porter, czyli duma Miłosławia

  1. O Komesa możesz być spokojny, nie dawno na FB wrzucili całą galerię z rozlewu warki a z opisów emanowała duma 🙂 Piwo ma cudny zapach, w smaku jednak stawiam je za Porterem Warmińskim.

  2. Pingback: Ciechan Porter 22º, czyli starszy brat 18º | Smak piwa

  3. Pingback: Ciechan Porter 22º, czyli mocniejszy brat 18º | Smak piwa

  4. Pingback: Łódzki Porter – czy prosto być najlepszym? | Smak piwa

  5. Pingback: Porter Warmiński, czyli lekarstwo na złą pogodę | Smak Piwa

  6. Pingback: Podsumowanie piwnego roku 2013 | Smak Piwa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s