Leżajsk Pszeniczne, czyli dyskontowa pszenica

Pod koniec zeszłego roku, Grupa Żywiec uraczyła Nas nowością w postaci Leżajska Pszenicznego. Sprzedawane w Biedronkach w cenie 2,69 zł, czyli rewelacyjnie niskiej jak na ten gatunek. Jednak czy taktyka „na każdy portfel” nie pociąga za sobą nikłych wrażeń smakowych? Czy w kategorii cena / jakość nie ma sobie równych? Zapraszam do lektury!!!

W związku z ponownym spotkaniem z tymże Leżajskiem w pobliskiej Biedronce, postanowiłem go opisać. Piwo warzone jest w Browarze Zamkowym w Cieszynie. Zawiera ono 5,3% alkoholu, ekstraktu nie podano. Etykieta utrzymana jest w konwencji innych produktów spod marki Leżajsk. Stonowana, w beżowym kolorze i co najważniejsze… bez żadnych kłosów i tym podobnych.Pierwsze na co zwróciłem uwagę po przelaniu do szklanki to piana. Średnia, mało gęsta, nietrwała, nie sprawiła problemów podczas nalewania. Kolor jest mętny, pomarańczowy, klasyczny dla weizenów.Zapach to przede wszystkim banany i goździki. „Subtelny”, mało intensywny. W smaku odnajdziemy goździki i lekki posmak drożdży. Wszystko dopełnione cytrusową kwaskowatością i delikatną goryczką. Całość niezapełniająca i niestety wodnista.

Podsumowując, Leżajsk Pszeniczne jest kolejnym mało wybitnym przedstawicielem weizenów na polskim rynku. Smakiem nie odrzuca, ale też ołtarzyków nikt mu nie będzie wystawiał.  Jednak całość broni się swoją ceną – 2,69 zł za pszenicę to bardzo mało. Rzekłbym nawet, że w stosunku cena / jakość, piwo te nie ma konkurencji i znajdzie wielu zwolenników (w tym także mnie).

 

4 thoughts on “Leżajsk Pszeniczne, czyli dyskontowa pszenica

  1. Dla mnie ten Leżajsk Pszeniczny to porażka jakaś – pierwszy raz nie dopiłem piwa do końca
    polecam hardrockowcom

  2. Pingback: Książęce Pszeniczne, czyli kanibalizowane piwo | Smak Piwa

  3. Pingback: Ciechan Pszeniczne, czyli druga młodość | Smak Piwa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s