Paulaner Spezi, czyli kolorowe dziwadło

Jakże zdziwiony byłem, kiedy na półce z piwem zobaczyłem coś dziwnie kolorowego. Kolejnym zaskoczeniem był napis, który widniał na etykiecie – Paulaner. Bez zastanowienia butelka wylądowała w koszyku. Panie i Panowie, oto Paulaner Spezi, czyli tak na prawdę… napój gazowany. Zapraszam do lektury!!!

Po powrocie do domu przyjrzałem się wszystkiemu bliżej. Naklejka importera – „Piwo, skład: woda, słód, chmiel, przyprawy”. Na etykiecie zaś wyczytałem, że jest to po prostu napój składający się z wody, cukru, soku pomarańczowego, soku cytrynowego, aromatów coli i jakiś innych kwasów. Ah, Ci nasi importerzy… Jak już wspomniałem, grafika jest bardzo charakterystyczna i mocno rzucająca się w oczy. Kolorowa, fantazyjna, krzycząca „kup mnie”. Produkt, jak pewnie każdy się domyśla, alkoholu nie zawiera.Po przelaniu zawartości do szklanki, pojawiło się to, czego można było się spodziewać – coś na podobieństwo coli. Tyle, że w przeciwieństwie do tego popularnego napoju, tutaj piana okazała się zerowa.W zapachu czuć aromat coca-coli i cytrusów. Smak również nie będzie wielkim zaskoczeniem. Główny prym wiedzie cola, zza której wyłaniają się smakowite cytrusy. Pomarańcz i cytryna są tutaj bardzo dobrze wyczuwalne. Całość lekka, orzeźwiająca, niesłodka, idealnie gasząca pragnienie.

Podsumowując, jestem po prostu zachwycony!!! Dawno nie piłem nic tak ciekawego. Niezapełniający i rześki napój gazowany. Jedynym podobnym produktem jest Pepsi Twist, która nie dorasta wyrobowi Paulanera do pięt!!! Szkoda, że jest duży problem z dostępnością tego cuda. Cenowo też niestety nie jest w stanie konkurować w wyrobami Coca-Coli i Pepsi. Jednak jeśli spotkacie ten napój na półce… bierzcie wszystko co jest!!!

 

6 thoughts on “Paulaner Spezi, czyli kolorowe dziwadło

  1. Niesamowita wtopa importera. To pokazuje jak niefrasobliwie polscy importerzy podchodzą do naklejek. Spezi to w Niemczech określenie połączenia fanty z colą.

  2. Pingback: Pyyp, czyli litewski dziwoląg | Smak piwa

  3. Pingback: Veltins V+ Kola, czyli cola z procentami | Smak Piwa

  4. Niemcy pijają bardzo dużo napojów typu spezi – z przykładów dostępnych w Polsce w dobrych sklepach można wymienić Misch-Masch (by Fritz-Kola), MezzoMix (Coca-Cola), Schwipp-Schwapp (Pepsi) i oryginalne Spezi.

    Jest bardzo dobre i polecam wszystkie. 🙂

  5. MI te niemieckie colowate produkty nie odpowiadają, te cytrusy to często kwas askorbinowy, albo jeszcze gorzej. Jakieś to takie mdłe jak te pomidory holenderskie. Spróbujcie sobie kwasu chlebowego z Łasku, albo kwasu wileńskiego. Pierwszy jest jasniutki i mało słodki, naturalność czuje się juz po zapachu, drugi ciemny jak ciemne piwo z pianą jak w piwie i podobnie jak piwo uzyskiwany jest ze słodów palonych. A Dr Pepper czy inne wynalazki typu shandy adios muchachos

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s