Kawa w piwie, czyli Lubuskie Beer Cappucino

Witnica oferuje Nam kolejne piwo aromatyzowane. Po Miodowym (ciemnym i jasnym), Zielonym, Cytrynowym, Wiśniowym, Jagodowym, Malinowym, Czekoladowym przyszedł czas na kolejne… Cappucino!!! Po przygodach z poprzednimi nie oczekuję jakiś rewelacji, ale wszystkiego trzeba spróbować Czy połączenie piwa i kawy może wyjść temu pierwszemu na dobre? Czy może też lepiej udać się na jedno szybkie i następnie przepić małą czarną? Przed Nami kolejny smakowy wytwór polskiego piwowarstwa – Lubuskie Beer Cappucino. Zapraszam do lektury!!!

Zaczynamy. Etykieta jest nad wyraz zachęcająca. Miała być kawowa, więc jest kawowa. Dodatkowo umieszczono wyraźną informację o niskiej zawartości alkoholu – 4,2%. Ekstraktu niestety nie podano, ale grupa docelowa tego piwa raczej tego nie oczekiwała.  Po przelaniu do szklanki moim oczom ukazuje się spora, trwała, oblepiająca szklankę, i jak się okazało, obecna do końca piana. Jednak jej barwa jest trochę niepokojąca, ponieważ po chwili przyjęła dziwny, lekko różowy odcień. Kolor piwa to ciemny brąz, pod światło rubinowy.Zapach to przede wszystkim kawa z mlekiem i czekolada – ogólnie chemiczny. W smaku prezentuje się podobnie. Po pierwszym łyku wyczułem bazę piwną (a może chciałem?). Następny rozwiał wszelkie wątpliwości. Sztuczne aromaty przezwyciężyły wszystko. Nie będzie zaskoczeniem, że czuć cappuccino i nic więcej. No może finisz jest lekko  przypalany, pestkowy, ziemisty, ale i tak pozostawia nieprzyjemny posmak w ustach.

Podsumowanie? Jeśli cappuccino to tylko cappuccino, a nie piwne wynalazki. Pozycja ta jest jednorazową ciekawostką i tyle. Przed Witnicą daleka droga do osiągnięcia wymarzonego przez piwoszy balansu – konkretna baza + lekkie zacięcie smakowe (w tym wypadku kawowe). Aż dziw bierze, że istnieje zapotrzebowanie na takie wynalazki.

Piwo do nabycia w sklepie Rodzinka-Bis w Warszawie, na ul. Pejzażowej 2 lok.U-2!!!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s