PINTA Ale Szycha, czyli polskie jasne ale

Niedawno PINTA wypuściła na rynek dwa nowe piwa. Jednym z nich jest Ale Szycha. Polskie jasne ale (górnofermentacyjne) chmielone tylko polską szyszką chmielową. Brzmi obiecująco, ale jak jest na prawdę? Zapraszam do lektury!!!

Jak wiadomo, piwa spod marki PINTA są najciekawszymi pozycjami na polskim rynku. Większość z oferowanych przez nich pozycji jest czymś niespotykanym dotąd w Polsce. Dlatego też jestem ciekawy co znajduje się w butelce z charakterystyczną etykietą. Szata graficzna PINTY bardzo mi się podoba. Przedstawione na niej sytuacje nawiązują do nazwy piwa i są zaprezentowane w ciekawy sposób.Po przelaniu do szklanki, moim oczom ukazuje się średniej wielkości piana. Jak się okazało jest nietrwała, gdyż opadła do 1-centymetrowego kożuszka w kilka chwil. Barwa to jasne złoto, całość bardzo dobrze przejrzysta.Zapach to przede wszystkim słód, lekkie owoce i dziwny kwasek. Gdzie ten chmiel? Smakowo przedstawia się następująco. Na pierwszy ogień idzie lekko maślana słodowość. Po chwili do głosu dochodzi dosyć intensywna owocowość i landrynki. Końcówka charakteryzuje się małą goryczką i totalnym ubóstwem. Powiedziałbym, że całość jest wodnista i profilem smakowym przypomina trochę obecne Lubuskie.

Podsumowując, jest to według mnie najgorsza PINTA. „Odpad piwny” jakim jest Podymek wydaje się ciekawszy. W tej cenie Ale Szycha jest totalnym rozczarowaniem i porażką (może nawet w skali roku?). Przewiduje szybki upadek tej pozycji, skoro podobne wrażenia oferują produkty innych polskich browarów i są dodatkowo 2-3 razy tańsze.

Piwo do nabycia w sklepie Rodzinka-Bis w Warszawie, na ul. Pejzażowej 2 lok.U-2!!!

3 thoughts on “PINTA Ale Szycha, czyli polskie jasne ale

  1. Właśnie dziś postanowiłem zdegustować to piwko i aż tak tragicznie bym go nie ocenił. Słaba szybko opadająca piana występuje również na angielskich ejlach. jednak zdecydowaną wadą tego piwka jest cena… więcej go nie kupie. A jak będę miał ochotę na dobre ‚ale’ to odżałuję dyszkę i kupię sobie Fuller’s London Pride w Almie 🙂

  2. Pingback: PINTA Psze Koźlak, czyli jak połączyć pszenicę z koźlakiem | Smak piwa

  3. Pingback: Wesołych Świąt od PINTY i… Smaku Piwa!!! | Smak piwa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s